LED žárovky – světlo budoucnosti

Lze se jen stěží dohadovat o tom, nad čím v roce 1879 Thomas Alva Edison přemýšlel, když v soudní síni rozsvítil historicky první žárovku. Pravděpodobně ho však ani nenapadlo, že za pouhých 150 let bude jeho žárovka označena za věc sice pěknou, ale neúspornou, a že lidstvo záhy vymyslí spořivější a výkonnější LED žárovky.

Není žárovka jako žárovka. LED žárovky pod drobnohledem

Cože jsou to ty úsporné LED žárovky? A jak se liší od těch starých, neúsporných? LED žárovky spadají do kategorie „úsporných žárovek", stejně jako zářivky, které už se v českých domácnostech zabydlely trochu více. LED žárovky jsou 10x úspornější, než běžné žárovky a jejich technologie je poměrně jednoduchá - je v nich zabudovaná LED dioda, proto se nerozpálí, nespálí a také nepálí. Od klasických žárovek, které už se podle posledního nařízení EU prakticky nesmí prodávat, se liší cenou, výkonem, šetrností k životnímu prostředí, technologií... jen ten tvar hrušky zůstává stále stejný nebo alespoň podobný. LED žárovky jsou také naprosto bezpečné - nevyzařují žádné ultrafialové a infračervené záření, ani jiné pro lidský organismus škodlivé paprsky.

Proč zvolit LED žárovky?

Může to znít jako laciný reklamní trik, ale LED žárovky mají opravdu jen samá pozitiva - jsou ekologické a úsporné, z dostupných svítidel se řadí do skupiny s nejdelší životností (oproti klasické žárovce mají LED žárovky životnost 100x vyšší) a nabízí širší škálu uplatnění. Tento typ žárovek se dá díky vyššímu výkonu použít jako venkovní LED osvětlení a stropní LED svítidla a dá se umístit do takových prostor, které by obyčejné žárovky jednoduše „neusvítily". Počáteční investice je u LED žárovek vyšší než u běžných žárovek. Je však třeba podotknout, že s ohledem na životnost LED žárovek vyjde rychle najevo, že vysoký je opravdu jen počáteční náklad - viz. kalkulačka, a LED žárovky se vyplatí finančně mnohonásobně více, než žárovky obyčejné.

Firma Šemda s.r.o. se LED technologiemi zabývá od roku 2003 a její zaměstnanci jsou opravdoví odborníci. Rádi Vám vytvoří profesionální návrh osvětlení, na míru ušitý Vašim požadavkům, pomohou s výběrem osvětlení a vytvoří finanční rozvahu. A také samozřejmě zodpoví veškeré Vaše možné dotazy. Vyzkoušejte a uvidíte!

Další články:

 • 08280028

  Posviťte si na rodinný rozpočet

  20. 04. 2014

  Zákazník bude slyšet ze všech stran, že v žádném případě není problém. Pravda je poněkud někde jinde. Provést výměnu klasické žárovky či „ úsporky " za LEDku, p...
 • LED

  Klasickým žárovkám zazvonil zvonec a přišel konec

  10. 04. 2014

  Po 133 letech používání končí prodej klasických žárovek. Stop vystavila Evropská unie a tyto nejpoužívanější žárovky se přestávají dodávat do obchodů. Nahrazeny...

Kontakt

Pavel Šámal

Telefon:
+420 603 262 691
+420 775 262 691

Pavel Šámal

Váš specialista na LED technologie